Bakanlara Yörex ziyareti

Antalya’da 22-26 Ekim 2014 tarihlerinde yapılacak 5. Yöresel Ürünler Fuarı’nın (YÖREX) hazırlık çalışmaları sürüyor. Ankara’da Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken’i ziyaret eden Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır,Yöresel Ürünler Fuarı’na davet etti.

Ali Çandır, 62. Hükümetin kabinesinde yer alan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın tekrar göreve seçilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, görevinde başarılar diledi. Çandır, Arınç’a Yöresel Ürünler Projesi’ni anlatırken, bu kapsamda bu yıl 5. düzenlenecek YÖREX’e davet etti. Çandır, Arınç’ın yakından takip ettiği Vakıf Zeytinliği projesiyle ilgili de bilgi verdi. Arınç, Çandır’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, yöresel zenginliğin ekonomiye kazandırılmasının önemine dikkat çekti, fuar için başarılar diledi.

ATB Başkanı Ali Çandır, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı da ziyaret ederek, 62. Hükümetin kabinesinde yer alan Yılmaz’a başarılar diledi. Bölgesel kalkınma ile ilgili görüşlerini Yılmaz’a aktaran Ali Çandır, “Kalkınma Bakanlığı’nın Yöresel Ürünler Projesine destek vermesi halinde daha sağlıklı yürüyeceğiz” dedi. Çandır, Yılmaz’ı YÖREX’e davet ederken, coğrafi işaretli Döşemealtı halısı hediye etti. Bakan Yılmaz, yöresel ürünlerin yerel ekonomi ve bölgesel tanıtım açısından önemli olduğunu belirterek, YÖREX’e başarılar diledi.

TESK BAŞKANI’NI ZİYARET
ATB Başkanı Ali Çandır, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken’i ziyaret ederek YÖREX’e davet etti. Ali Çandır, TESK’inYÖREX’i kurumsal olarak desteklediğini belirterek, bu desteğin devamını diledi. Çandır, önümüzdeki günlerde yapılacak TESK Genel Kurulu’nda Palandöken’e başarı diledi. Palandöken, küçük esnafın kalkınmasında yöresel ürünlerin önemine dikkat çekerek, YÖREX’i desteklediklerini, desteklemeye de devam edeceklerini kaydetti.

Çandır, ziyaretlerinde Antalya’nın yöresel ürünlerini hediye etti.

Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince TOBB (Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği) izni ile düzenlenmektedir.