Erzincan Yörex’e Hazır

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kalkınma Bakanlığı’nın desteğiyle Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, Erzincan’ın yöresel ürünlerine ev sahipliği yapacak. Erzincan, YÖREX’te yöreye özgü Coğrafi İşaretli ürünleri Erzincan Tulum Peyniri, Erzincan Bakır El İşlemeciliği, Cimin Üzümü ve diğer yöresel ürünlerini tanıtacak.

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sarak, geçen yıl da YÖREX’e katıldıklarını belirterek, bu yıl 7-11 Ekim tarihleri arasında Antalya EXPO Center’da düzenlenecek YÖREX için tüm hazırlıkları tamamladıklarını bildirdi. Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle YÖREX’e katılacaklarını söyleyen Sarak, “Erzincan, ekonomik getirisi ve değeri olan, tanıtımına da büyük katkı sağlayan Tulum Peyniri, Bakır El Sanatları, Cimin Üzümü, Erzincan Balı, Erzincan Maden Suyu, Dermasyon Fasülyesi, Tava Leblebisi ve diğer yöresel ürünleriyle YÖREX’te olacak. Tulum peyniri bölgemizde 7 bin kişiye istihdam sağlaması, Cimin Üzümü tüm Türkiye’de çok beğenilen bir tat olması ve bakır işlemeciliği müthiş bir el emeği ve göz nuru olması nedeniyle Erzincan’ın tanıtımına ve ekonomisine büyük bir katkı sağlamaktadır” dedi.

COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER YÖREX’TE
YÖREX’e yöresel ürünlerin tanıtımı ve ekonomik değerini artırmak amaçlı katıldıklarını bildiren Süleyman Sarak, yöresel ürünler için iyi bir pazar oluşturmanın en büyük hedefleri olduğunu söyledi.

YÖREX BİLİNİRLİĞİ ARTIRDI
Geçen yıllarda da YÖREX’ e katıldıklarını vurgulayan Erzincan TSO Başkanı Süleyman Sarak, YÖREX’te tanıtımını yaptıkları yöresel ürünlerle ilgili önemli iş bağlantıları yapıldığını ve yöreye özgü ürünlerin yurt genelinde ciddi anlamda ilgi gördüğünü bildirdi. YÖREX’in yöresel ürünlerin tanıtılmasında önemli olduğunu vurgulayan Sarak,    “7-11 Ekim tarihleri arasında Antalya EXPO Center’da Erzincan’ımızı en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum” dedi.

Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince TOBB (Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği) izni ile düzenlenmektedir.