Kocaeli hereke halısı , pişmaniyesi, kandıra yoğurduyla Yörex’te

Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteğiyle bu yıl 7’ncisi 26-30 Ekim tarihlerinde EXPO Center’da düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, Kocaeli’nin coğrafi işaretli yöresel ürünlerine ev sahipliği yapacak.

HALI, PİŞMANİYE, YOĞURT, ÇENESUYU
YÖREX’e gelen ziyaretçiler, Kocaeli Ticaret Odası’nın standında, Anadolu’nun dillere destan motiflerinin ilmek ilmek işlendiği ve eşsiz işçiliğiyle dünyayı kendisine hayran bırakan Hereke halısının yapılışına, İzmit pişmaniyesinin çekimine, mucidinden Sütlü Nuriye’nin hazırlanışına, Kandıra Yoğurdu’nun lezzetine ve Derince’nin meşhur suyu Çenesuyu’nun tadına bakma imkanı bulacak.

BAŞKANLARIN YÖREX MESAJI
Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Semih Barış, 7. YÖREX Fuarı hazırlıklarını tamamladıklarını bildirirken, YÖREX’in ‘bizi biz yapan’ yöresel ögelerin tanıtılması adına çok önemli bir organizasyon olduğunu kaydetti. Barış, “KOTO olarak ilimizin tarihi değerlerine sahip çıkmayı ve tanıtımlarına katkıda bulunmayı kendimize şiar edindik. Bir kez daha eşsiz değerlerimizle YÖREX’te olacağız. Temennimiz bu tür organizasyonlarla, yöresel tüm değerlerin coğrafi işaretle tescillenmesi ve gelecek nesillere aktarılmasıdır. Tüm ziyaretçilerimizi giriş bölümündeki standımıza bekliyoruz” dedi. Kocaeli Ticaret Odası Meclis Başkanı Akın Doğan da, fuar organizasyonlarını çok önemsediklerini belirterek, KOTO’nun standına davet etti.

ÇANDIR’DAN YÖREX TEŞEKKÜRÜ
Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, YÖREX’in yöresel değerlerin gün yüzüne çıkışında iyi bir adres olduğunu belirterek, Kocaeli’ni yöresel ürünleriyle YÖREX’te görmekten mutluluk duyacaklarını ifade etti. Bu yıl YÖREX’e katılımın yoğunluğuna dikkat çeken Ali Çandır, “Türkiye’nin en renkli ve sevilen fuarı YÖREX’e Anadolu’nun dört bir yanından katılımın olması ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu bize gösteriyor. YÖREX’e başından beri destek veren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na, oda, borsa başkanlarımıza, kalkınma ajanslarımıza, yerel yönetimlere ve üretme gücünü kaybetmeyen üreticilerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince TOBB (Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği) izni ile düzenlenmektedir.

deneme bonusu veren siteler
betkom giris yap talya sex shop