Polatlı’nın bal kavunu Yörex’te

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kalkınma Bakanlığı’nın desteğiyle Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde bu yıl 6’ncısı düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, 7-11 Ekim’de ziyaretçi ile buluşacak. Türkiye’nin dört bir yanında çeşitli kurum ve kuruluşların yer aldığı YÖREX’e Polatlı Ticaret Odası, Polatlı Belediyesi ile birlikte katılacak. Polatlı’nın bal kavunu YÖREX’te ziyaretçi ile buluşacak.

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, YÖREX’te 25 metrekarelik alanda bölgeye özgü ürünleri tanıtacaklarını belirtti. Sakarya destanında önemli bir yeri olan Polatlı’nın pek çok yöresel ürüne ev sahipliği yaptığına dikkat çeken Sakarya, “Geçen yıl YÖREX’e ziyaretçi olarak katılmıştık. YÖREX’te ilk defa katılımcı olarak yer alacağız. Polatlı standında ilçemizin önemli ürünleri olan kavun, soğan ve ayçiçeğini tanıtacağız. Sakarya Destanında önemli yer alan Polatlı’nın tarihini de ziyaretçilere anlatacağız” dedi.

YÖREX’in üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım ürünleri, gıda ürünleri, el sanatı ve sanayi ürünlerinin ulusal ve küresel ölçekte tanıtmasında önemli bir rol oynadığını kaydeden Sakarya, “Bizim ürünlerimizin tanıtımına da katkısı olacağını düşünüyoruz” dedi.

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, bu yıl YÖREX’e katılımın yoğun olmasını beklediklerini belirterek, “Polatlı ilçemizin değerlerini YÖREX’te tanıtacak olmasından mutluyuz” dedi

Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince TOBB (Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği) izni ile düzenlenmektedir.

deneme bonusu veren siteler
betkom giris yap talya sex shop