Tescilli zile Pekmezi Yörex’te

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteğiyle Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde, bu yıl 7-11 Ekim tarihlerinde Antalya Expo Center’da düzenlenecek olan 6. Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’e Zile Ticaret Borsası da coğrafi işaret tescilli meşhur Zile Pekmezi ile katılacak.

Zile Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Yeni, “Yöresel ürünlerimizin coğrafi işaret ile tescillenmesi, ticari değerlerinin artırılması ve bu ürünlere yönelik yeni pazarların oluşması açısından bu tür organizasyonlar önemli. İlçemize özgü meşhur zile pekmezimizi Yöresel Ürünler Fuarında ziyaretçilerin beğenisine sunmaktan gurur duyacağız” dedi.

YÖREX’in ürürlerin tanıtımının yanı sıra, yöresel ürünlerin ticarileşmesi için girişimcilere ve üreticilere rehber olduğunu kaydeden Yeni, “Bu açıdan YÖREX`in önemi her geçen yıl artmaktadır. 7-11 Ekim tarihleri arasında Antalya EXPO Center`da Zilemizi ve Tokatımızı en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyor, böylesine önemli bir organizasyonu hazırlayan Antalya Ticaret Borsası’na teşekkür ediyorum” dedi.

Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince TOBB (Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği) izni ile düzenlenmektedir.