Yörex fuarı bu sene zirve yapacak!…

YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı katılımcılarıyla ilgili çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Bu sene fuarın enerjisini yükseltmek amacıyla yürütülen özel hazırlık çalışmaları başarıyla sürüyor. Katılımcı sayısı 8 Eylül itibarıyla 69’a ulaştı. Halen görüşmeleri devam eden çok sayıda firma ve kurumun sözleşmeleri de imza aşamasında.

Şu ana kadar 43 kurum ve kuruluş ile 26 firma sözleşmelerini yaptılar. Organizasyon komitesi, Eylül ayı sonu itibarıyla yoğun şekilde ziyaretçi çalışmalarını başlatacak.

Ziyaretçi sayısının arttırılması için ilan-reklam çalışmaları, TV yayınları ve çeşitli tanıtım faaliyetleri yürütülecek. Ziyaretçilerin Antalya’nın değişik semtlerinden EXPO Center’a ücretsiz olarak taşınması amacıyla muhtelif noktalardan ring otobüsleri organize edilecek. Bunların yanında el broşürleri ve diğer tanıtım materyali hazırlanarak, vatandaşlara dağıtılacak. Bu sene ziyaretçi sayısında YÖREX Fuarı’nın rekorunun kırılması hedefleniyor.

Ziyaretçi çalışmaları kapsamında profesyonel ziyaretçiler üzerinde ayrıca duruluyor. Perakendeci örgütleri, catering firmaları, oteller, restoranlar, hediyelik eşya toptancıları, süpermarket zincirleri gibi satın alıcılarla görüşmeler yapılıyor.

Bunlardan bazıları bizzat stand kurarak fuara katılma kararı aldılar. Bazılarıysa fuarı ziyaret ederek üreticilerle ikili görüşmeler yapacaklar…

Bu yıl YÖREX’in katılımcılarına sağladığı ticari fayda açısından da önceki yılların ötesine geçilmesi hedefleniyor.

Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince TOBB (Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği) izni ile düzenlenmektedir.